Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/top-plavky.cz/www/top-plavky.cz/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/top-plavky.cz/www/top-plavky.cz/includes/menu.inc).

Plavky vybírejte podle typu postavy

Výběr správné velikosti plavek (nebo spodního prádla) je mnohdy nadlidský výkon. Seznámíme vás s několika tipy, jak vybrat vhodný střih plavek podle vaší postavy.

Postavy žen se dělí do několika skupin. Ty lze vyjmenovat podle základním geometrických tvarů jakými jsou trojúhelník, obrácený trojúhelník, přesýpací hodiny a obdélník. Starší dělení ženských postav je ještě podle známého ovoce – na jablka a na hrušky. My se v tomto případě budeme držet matematiky.

Postava ve tvaru trojúhelníku

Jste-li žena, která má postavu ve formě trojúhelníku, tj. obvod boků je znatelně vyšší než obvod pasu a poprsí (též postava ve tvaru hrušky), je vhodné zvýraznit horní partie těla. V tomto případě pak vašemu poprsí. Měla byste se vyhnout tomu, aby muži zkoumali vaše boky a pozadí, které je asymetricky větší. Vhodné jsou různé ozdoby nebo barevné kombinace. Vyhněte se raději výrazným krajkám a řasení.

Obrácený trojúhelník

Naopak pro ženy s postavou ve tvaru obráceného trojúhelníku, které mají větší poprsí, široká ramena a malý zadeček je vhodné horní díl plavek s ramínky. Totéž platí i u dámského spodního prádla pro podprsenky. Větší poprsí je dobré zdvihnout, aby dostatečně vyniklo. Zde si však dejte pozor na to, aby vám ňadra z podprsenek nevypadávala při každém kroku nebo při dovádění ve vodě. Jste-li vášnivá plavkyně kondičního plavání, jsou pro vás vhodné jednodílné plavky. Dolní díl plavek by měly být praktické, třeba kalhotky na šňůrky.

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Přesýpací hodiny znamenají, že obvod boků a prsou je shodný, zatímco pas je útlý. V tomto případě je vhodné, aby při nošení bikin oba díly plavek – spodní i horní spodní – spolu ladily. Je vhodné se vyhnout tomu, že jeden díl bude barevně a ozdobně příliš bohatý, oproti tomu druhému. Takováto pozornost je spíše negativní. Příkladem je například černá podprsenka a bílé kalhotky, anebo chudě vypadající kalhotky, zatím vrchní plavkový díl je bohatě zdoben třeba krajkami nebo řasením.

Postava ve tvaru obdélníku

Výraznější vzory jsou pro ženy s nevýrazným pasem, širokými rameny a útlým pasem tím pravým ořechovým. Ženský element doplňují různé mašličky, řasení, krajky. Vhodné jsou i vycpávky do podprsenky, vykrojené dvoudílné plavky anebo bokové kalhotky.