Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/top-plavky.cz/www/top-plavky.cz/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/top-plavky.cz/www/top-plavky.cz/includes/menu.inc).

Dámské plavky

Bez žen by plavky nebyly takové, jaké jsou. Necitujeme žádného klasika, ale lety prověřenou pravdu. Dámské plavky čili plavky pro ženy udávají tón celému oděvnímu průmyslu, které se zabývá tímto kouskem oblečení.

Pro muže není nic krásnější, než pohledná žena v dámských plavkách. Ženy, které si rády užívají volna u vody, si mohou pořídit plavky již od zhruba 300 korun. Značkové kousky plavek, o kterých je tento web, mohou vyjít i na několik tisíc korun. Utratit dva tisíce za značkové plavky Victoria´s Secret nemusí být nic těžkého nebo zvláštního.

Jak vybírat dámské plavky?

Ženy se při výběru plavek nemohou řídit pouze velikostí uvedenou na štítku. Platí všeobecné pravidlo, že pro aktivní plavání volíme jednodílné plavky. Vzhledem k tomu, že existuje řada provedení zádových částí, je třeba vyzkoušet více typů plavek.

Při samotném výběru ještě v obchodě provedeme několik základních plaveckých pohybů na suchu a ujistíme se, že jestli nás plavky neomezují v pohybu. Nesmí však být volné. Až když nám skutečně sedí, lze přistoupit k výběru barev a značek.

Důležitost dámských plavek u žen

Je důležité, jaká žena si pořídí plavky a pro jaké potřeby. Jiný typ plavek si koupí dospívající slečna, jiný model zase žena, která má dvě děti a úplně jiný typ si pořídí zasloužila babička pěti dětí a sedmi vnoučat.

Podobně budou ženy přistupovat k nákupu dámských plavek i podle jejich praktického využití. Je-li žena sportovně založena a zaměřuje se na plavání, měla by si pořídit jednodílné plavky nebo-li monokiny.

Dává-li osoba křehkého pohlaví přednost zahálčivému trávení volného času u vody a opalování se, využije plavky dvoudílné, tolik známé pod označením bikiny.

Nejoblíbenější jsou dámské plavky Adidas

Mezi nejvíce oblíbené patří dámské plavky Adidas. Obliba této značky je vysoká i v dalších oděvních segmentech jako jsou boty, oblečení, sportovní vybavení a doplňky. Hned za plavkami Adidas následují značky dámských plavek Nike, Litex, Fox, Puma, Speedo či Arena.

Adidas plavky dámské však jednoznačně dominují všem ostatním značkám. Zkrátka tři pruhy jsou tři pruhy a to je právě Adidas.

Tankiny, bikiny a monokiny

Do určité míry kompromisem se mohou jevit dámské plavky tankiny. Ty mají horní díl podobný živůtku, topu anebo tílku. Oproti bikinám nebo jednodílným plavkám jsou plavky tankiny vhodné i pro neoficiálnější trávení volného času mimo plavecký areál anebo pobřeží moře.

Nositelky tohoto prádla jistě nepřekvapí, že plavky jsou vyráběny z elastických materiálů. Nejčastěji se do polyamidového základu přidává Lycra, Elastan nebo Spandex. Veškeré materiály jsou ochrannými značkami jednotlivých výrobců, kteří technologii materiálu propůjčují konkrétním výrobců jednotlivých značek plavek.

Například společnost Litex používá Elastan v plavkách Roxy lze opět najít elastizující prvek Lycru a namísto polyamidu pak nylon.

Žena by při nákupu dámských plavek měla zvážit veliké množství alternativ. Bude se jen slunit anebo i plavat? Dilema je nejlehčí rozlousknout nákupem dvou plavek. Tím se žena vyhne stresu z rozhodování a následného špatného pocitu na pláži, že by se v jednodílných plavkách neměla opalovat a současně se nemusí při kondičním plavání starat o to, jestli horní a spodní díl jsou tam, kde by měly být.

Plavky pro ženy v kostce

Nákup správných dámských plavek, vhodné výstroje a výzbroje k vodě a sladění se svým protějškem může leckterou ženu natolik vyčerpat, že i zdatná plavkyně dá přednost opalování v monokinách.