Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/top-plavky.cz/www/top-plavky.cz/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/top-plavky.cz/www/top-plavky.cz/includes/menu.inc).

Slovníček bikin

Oproti jednodílným plavkám mají dvoudílné plavky několik zvláštností. Dělí se do několika skupin (např. bikiny, tankiny, monokiny apod.). Připravili jsme pro vás malý slovníček nejznámějších dvoudílných plavek.

Monokiny

Plavky monokiny postrádají horní díl plavek, tedy podprsenku. Jsou tvořeny spodním dílem. Kalhotky jsou většinou typu tanga nebo string. Dochází buďto ke spojení horního a dolního dílu anebo jde o jednodílné plavky, které mají různé prostřihy.

Tankiny

Tankiny mají spodní díl plavek v podobě kalhotek, horní díl je oproti běžným bikinám pod košíčky rozšířený o pruh plavkové tkaniny. Ta někdy dosahuje až k pupíku. Často se jako horní díl plavek používá top. Protože je oblast plavek tankin více než pestrá, shrnuli jsme je ještě do vlastního textu. Plavky tankiny

String bikiny

V Česku se tyto bikiny označují jako šňůrkové. Horní i dolní díl plavek jsou šity do trojúhelníkového tvaru. Zavazování horního dílu plavek je na mašličku.

Tanga

Jak název vypovídá, je dolní díl plavek tvořen kalhotkami v podobě tanga stylu. Zadní část kalhotek je ušita malým trojúhelníkem tkaniny. Ta nezakrývá hýždě, ale naopak odkrývá. Mezi půlkami je obvykle jen tenký proužek tkaniny nebo pružné šňůrky (tkaničky).

G-string

Spodní díl plavek je podobný tanga plavkám, ale zadní část není tvořena trojúhelníčkem, jen úzkou pruženkou. Spojení všech částí připomíná písmeno T.

V-kiny

Přední díl kalhotek připomíná písmeno V. Často se s tímto písmenem můžete setkat i u plavek G-string, kdy namísto písmene T jsou šnůrky do písmene T.

Mikrokiny

Dvoudílné plavky, které zakrývají jen nejnutnější partie těla. Horní díl má nevyztužené trojúhelníkové košíčky typu string a spodní díl plavek je podle G-string nebo V-kiny.

Šortky

Spodní část plavek jsou vyrobeny jako krátké chlapecké kalhoty (šortky, bermudy).

Dvoudílné plavky mají plno označení. Často se rozlišují jen na základě kalhotek, které mají jiný tvar a způsob zavazování.